تور مجازی چیست ؟

عکس 360 درجه چیست ؟

احتمالا اولین بار هنگامی که در گوشی هوشمندتان به بخش panorama در دوربین سرک کشیده بودید و با یک چرخش به دور خود کل منظره اطراف را به صورت یک عکس کشیده ثبت کردید با عکس 360 درجه و حس خوب و هیجان آن آشنا شده اید.

شما در واقع چند عکس گرفته اید که پس از آن به طور جادویی در داخل گوشی به هم چسبانده شده اند تا یک تصویر بلند و باریک ایجاد کنند که صحنه اطراف شما را در۳۶۰ درجه نمایش می دهد … یا حداقل بخشی از آن را نشان می‌دهد که شما می‌توانید دور خود آن را بچرخانید.

نتیجه نهایی سرگرم‌ کننده، تعاملی و آموزنده هستند. شما می‌توانید برای دیدن چیزهای خاص زوم کنید و تصویر را به نقاط مختلف اطراف خود بکشید. شما همچنین بیشتر احساس بودن در تصویر نسبت به یک عکس ساده یا حتی یک ویدئو را دریافت می‌کنید.

فکر کنم می دانم یک تور مجازی چیست ؟!؟

بسیاری فکر می‌کنند که یک تور مجازی مجموعه‌ای از عکس‌ها است که به هم متصل می‌شوند و مانند یک اسلاید شو نمایش داده می‌شوند. کاربر می‌تواند به دکمه پخش ضربه بزند و تصاویر ایستا را ببنید، اما تور مجازی چنین چیزی نیست. با تور مجازی میشه روی تصاویر زوم کرد میشه به گوشه و کنار تصویر و هرجا که دلتان می خواهد سرک کشید و داخل آن قدم بزنید.

بسیاری دیگر هم فکر می کنند تور مجازی فیلمی است که درون فضا چرخش و حرکت را نشان می دهد درحالیکه تور مجازی فیلم نیست بلکه شبیه فیلم خود کاربر میتونه نمای دوربین و جهتی که می خواهد ببینه را انتخاب کنه و بین نقاط حرکت کنه بدون اینکه مثل فیلم هر لحظه حرکتی رخ بده و نیاز باشه که اون رو متوقف کنه تا نگاه دقیق تری بهش بیاندازد میتونه با چرخش تصویر روی مکانهای مورد علاقه اش بیاسته و با دقت آن را ببیند.

پس تور مجازی چیست ؟ جواب این سوال را به صورت فنی در زیر پاسخ خواهیم داد برای آشنایی بیشتر و اینکه بدانید تور مجازی چیست فیلم زیر را ببینید تا بهتر متوجه آن شوید.

تور مجازی چیست؟

در اینجا به صورت فنی توضیح خواهیم داد.

یک تور مجازی ۳۶۰ درجه، مجموعه‌ای از تصاویر چرخشی ۳۶۰ درجه است، که برای تشکیل یک نمای کامل ۳۶۰ درجه از یک مکان به همدیگر متصل شده اند. همچنین از دوربین های ویژه ، لنزهای مخصوص ، فناوری و روش هایی استفاده می شود تا یک تور را به یک تجربه بصری ویژه برای بیننده تبدیل کند.

تور مجازی رسانه ای بین عکس و فیلم است. نمای پانورامای ۳۶۰ درجه ، گسترده تر از عکس است، خروجی آن شبیه فیلم است ولی با این تفاوت که کنترل دوربین در دست مخاطب است و او می‌تواند تصور کند که در فضایی ایستاده است و به هر طرف که بخواهد می تواند نگاه کند، زوم کند و سوژه را با جزئیات بیشتری مشاهده کند.

تور مجازی، شامل چند نما یا مکان۳۶۰ درجه است که با اتصال بین نقاط، امکان جابجایی بین آنها امکان پذیر می شود. مجموعه این نقاط کل محیط کار شما را به نمایش می گذارد. تور مجازی مجموعه ای کامل از تصاویر و اطلاعات مربوط به مجموعه شماست که برای مخاطبین شما امکان گردش مجازی در مجموعه شما را فراهم می کند.

. تور مجازی به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به صرف زمان و هزینه های بالا و بدون نیاز به حضور در مجموعه شما، مخاطبین خود را در دنیای مجازی به بازدید از امکانات تجهیزات و تخصص های خود دعوت کنید. تور مجازی این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند که از طریق اینترنت یک مکان را با تمام جزئیات آن مشاهده کنند.

امروزه تورهای مجازی 360 درجه چگونه مورد استفاده قرار می گیرند و چرا باید یکی از آنها را داشته باشیم؟

تور مجازی چیست ؟ تور مجازی یک ابزار بازاریابی است که می‌تواند مشتریان و افراد جدید را به سمت کسب‌ وکار شما بیاورد. همچنین یک نمای واقعیت مجازی از کسب‌وکار شما است که در تصاویر بصری ارائه شده به بیننده اجازه می‌دهد کاملا در محل شما حاضر باشند. این بهترین روش برای نشان دادن دقیق مکان شما و آنچه که واقعا هستید می باشد. یک تور مجازی همچنین یک ابزار فروش مناسب است که می‌تواند برای نشان دادن کسب‌ و کار و تجارت و شغل شما به شکلی که هنوز عکاسی نمی‌تواند آن را ارائه کند، استفاده شود.

دلایلی که باعث استفاده گسترده از تورهای مجازی در این روزها شده است…

• بازدیدکنندگان و مردم برای خرید و تصمیم گیری در مورد کسب و کارها و مکان ها در فضای مجازی در حال تحقیق هستند، تصمیم آنها برای خرید یا انتخاب جای دیگر بر اساس آن چیزی است که می بینند. یک تور مجازی بر روی وب سایت شما و مکان شما در گوگل مپ می تواند به تشویق آنها در انتخاب شما کمک شایانی بکند.

• امکان جمع آوری اطلاعات درباره مکان ها ، اینکه مثلا بهترین میز در یک رستوران در کجا قرار دارد یا کدام اتاق هتل بیشترین راحتی و تطابق سلیقه را برای مشتری دارد ، یا اینکه آیا اتاق کنفرانس یا سالن مجموعه می تواند برای مراسم و گروه ما جای مناسبی باشد و… مواردی هستند که به کاربر کمک می کند ارتباط بهتری با کسب و کار شما برقرار کرده و راحتتر به خریدار شما تبدیل شوند.

• تورها با ارائه یک نمای واقعی به بینندگان این امکان را می دهد تا هر مکان را طوری نگاه کنند و در آن حرکت کنند که انگار در آنجا هستند و هرچیزی را در هر گوشه و کناری می توانند ببینند.

• افزایش و ارتقای رتبه بندی وب سایت در نتایج موتورهای جستجو، علاقه و کنجکاوی اولیه به دیدن یک مکان بازدیدکننده را به وب سایت شما می آورد و دیدن تور مجازی آن ها را برای مدت طولانی در سایت شما نگه می دارد که باعث افزایش رتبه شما در گوگل خواهد شد.

• تجربه کاربر، تعاملی و کاربر محور است، و به صورت منفعلانه نیست که کاربر عقب بنشیند و دکمه پلی را بزند. کنترل کامل به استفاده کنندگان اجازه می دهد تا هر جا می خواهد توقف کنند حرکت کنند به اطراف بالا پایین نگاه کنند و ارتباط بین اشیا و فضاها را کشف کنند.